Marco Polo

Tagi:    jedzenie

Tak sobie pomyślałem, że być może niegłupim pomysłem byłoby założyć kącik kulinarny na tym blogu, jako że nierzadko zdarza mi się bywać w jakichś knajpach, knajpeczkach i barach i jeść różne rzeczy.

Tak więc dzisiaj - Marco Polo (bar orientalny i pizzeria) na Czarnowiejskiej.

 

Miejscówka stosunkowo niedawno otwarta, bo chyba w bieżącym roku akademickim. Według mnie nazwa bar jest tutaj trochę myląca, bo wewnątrz jest dość elegancko i schludnie i ładniej, niż w niejednej knajpie mieniącej się mianem restauracji. Obsługa jest dość miła i sympatyczna, menu bogate. Dużym minusem jest fakt braku zakazu palenia w lokalu, można natknąć się na palących przy jedzeniu, co chyba tylko dla nielicznych nie stanowi problemu.

Od razu mówię, że nie próbowałem w Marco Polo nic poza daniami chińskimi, bo bardzo je lubię i jakoś jak już tam jestem ciężko mi zrezygnować z porcji mięsa z ryżem i surówką na rzecz np. pizzy. Aczkolwiek w menu pojawiają się ostatnio frykasy w stylu żabich udek, spaghetti i innych, może kiedyś się skuszę :).

Samo jedzenie - wg mnie naprawdę bardzo dobre, choć nienajtańsze nie najtańsze. Standardowo za np. jakiegoś kurczaka z warzywami zapłacimy około 14-15 zł. Mimo to myślę, że naprawdę warto. Surówki niestety dostaje się niewiele, to minus. Z dań, które jadłem mogę gorąco polecić (ale tylko dla tych, dla których stosunkowo duża pikantność potrawy nie stanowi większego problemu) wołowinę pikantną oraz wołowinę po seczuańsku. Obie z dodatkiem chili dla dodania ostrości, a ta druga to bardzo ciekawe połączenie smaków - słodkiego i ostrego zarazem, ale następujących po sobie. No pycha po prostu :).

Dodatkowo, ostatnio uruchomili dowóz na telefon, bezpłatny od 20 zł zamówienia. Za opakowanie 1 zł.

 

 

Podsumowując:

 

Plusy:

+ bardzo dobre jedzenie

+ miła obsługa

+ bogate menu

+ dobra lokalizacja (zaraz obok AGH na czarnowiejskiej)

 

Minusy:

- stosunkowo wysokie ceny potraw

- brak zakazu palenia w lokalu

- mało surówki do dań chińskich

 

Ale ogólnie: gorąco polecam.

Komentarze:

Dodaj komentarz

*
*